סיכום כנס גיוון והכלה 22.11.17 – צפו במצגות

דף הבית » בלוג » סיכום כנס גיוון והכלה 22.11.17 – צפו במצגות

סיכום כנס גיוון והכלה 22.11.17 – צפו במצגות

ב-22.11.17 קיימנו כנס בנושא Diversity and Inclusion –  גיוון והכלה בארגונים החדשים ב"בית" ברעננה עם כ-200 משתתפים בתפקידי HR בכירים ממגוון ארגונים במשק הישראלי. אז למה דווקא בחרנו בנושא גיוון והכלה? התשובה – הגלריה וכל המצגות למטה

ניל"י גולדפייןסמנכ"ל שיווק ופיתוח עסקים ושותפה בקבוצת נירם גיתן NGG, שהנחתה את הכנס, פתחה את היום במילות ברכה לבאי הכנס ושיתפה כי בראשית השנה ערכנו סקר בקרב לקוחותינו, ובו שאלנו מהם הנושאים שיעניין אותם לשמוע בכנסים הבאים. גילינו שהנושא הראשון (שזוכה מדי שנה במקום הראשון…) הוא מנהיגות והשני הוא גיוון והכלה. אולם הסיבה המרכזית לעיסוק בנושא מהותי זה היא העובדה שעל ארגונים לשנות את ה-DNA שלהם בתוך עולם של שינויים בלתי פוסקים, על מנת להתאים עצמם לעולם החדש, והם אינם יודעים בהכרח כיצד לפעול על מנת לקדם את הנושא.

הגב' ניל"י גולדפיין. צילום: יח"צ

ניל"י גולדפיין. צילום: יח"צ

אחריות חברתית או הישרדות עסקית

ההרצאה הפותחת הייתה של רמי יאולוס, מנכ"ל קב' נירם גיתן NGG. הוא העלה שאלות פרובוקטיביות ומעוררות חשיבה. האם בחרנו בנושא משום שהוא פופולרי? האם על מנת להיתפס כ"פוליטיקלי קורקט"? או אולי על מנת להיתפס כבעלי מצפון חברתי? לדעת רמי, אף אחת מהתשובות הללו איננה נכונה. בהרצאתו המרתקת הוא הסביר כי הדרך בה ארגונים פועלים משתנה בקצב מהיר מאוד, ומה שנותר לנו לעשות הוא ללמוד ליצור הזדמנויות חדשות – ולנצל הזדמנויות קיימות בעידן של טרנספורמציה ארגונית והפרעה טכנולוגית בלתי פוסקת.

למצגת של רמי >>

מר רמי יאולוס. צילום: יח"צ

רמי יאולוס. צילום: יח"צ

החזק שורד?

מיד לאחר מכן עלה לבמה יניב גרטי – מנכ"ל אינטל ישראל. יניב בחר לשתף את המשפט הידוע מתורת המינים של דארווין שמי ששורד הוא לא החזק ולא החכם אלא הסתגלן, מי שמשכיל להשתנות, כל העת. הסתגלנות מגיעה מתוך הגוונת ההון האנושי. אם נשבט את אותם האנשים שוב ושוב נייצר DNA צר מאוד. אם לא נשכיל לייצר מגוון אנושי שיאפשר להתמודד עם שינויים, ניכחד. הוא סיכם וסיפר מניסיונה הרב של אינטל, כי עיסוק בגיוון והכלה בארגון מביא עמו יתרונות עסקיים – תחרותיים ברורים.

למצגת של יניב >>

מר יניב גרטי. צילום: יח"צ

יניב גרטי. צילום: יח"צ

עבודה היא לא מקום שהולכים אליו

נורית הטב, מנהלת תחום ויועצת גיוון והכלה בסיסקו העולמית עלתה לבמה שלישית והסבירה את תהליכי הדיגיטציה שעד 2020 יכריחו אנשים ללמוד מחדש על קשרים והעברת מידע. בעניין זה, נורית שיתפה שלושה עקרונות שסיסקו חורטת על דגלה:

  1. עבודה היא משהו שעושים ולא מקום שהולכים אליו, ולכן חשוב להתגמש ולתת להורים, או לבעלי מוגבלויות, לעבוד גם מהבית, לא חייבים לשבת פיזית במשרד.
  2. לשמירה על יעילות העובדים אין צורך לבזבז להם זמן בנסיעות ארוכות.
  3. צריך למכור חוויות ולא מוצרים דרך השימוש בטכנולוגיה. היא נימקה את דבריה באומרה כי דרך הטכנולוגיה ניתן לאפשר ספקטרום שלם של העסקה. המטרה היא לא רק לחזק את השונות, אלא להעצים את היכולת לעבוד ביחד.

למצגת של נורית >>

הגב' נורית הטב. צילום: יח"צ

נורית הטב. צילום: יח"צ

איך יוצרים איזון

אחריה, עלתה ד"ר איבון סאם, שהגיעה אלינו כל הדרך ממלזיה, והציגה מודל בשם "עתיד ה-4G" שכולל 4 אתגרים ביצירת איזון בארגונים החדשים:

  1. Global Inclusion הכלה גלובלית – שילוב עובדים מרקעים אתניים מגוונים לצורך קבלת מגוון דעות ונקודות השקפה.
  2. Generation Y שילוב בני דור ה-Y – בני דור זה נתפסים כלא יציבים והעובדים הבוגרים יותר נתפסים בעיניהם כדינוזאורים. התשובה היא לתת מקום גם לחשיבה מסורתית וגם לקולות צעירים.
  3. Gender Intelligence אינטליגנציה מגדרית – התייחסות לעובדים כבעלי מיומנויות גבריות יחד עם נשיות. איזון הקוטביות בין המגדרים.
  4. Generosity נדיבות – היא נתנה כדוגמא את חברת Best Doctors שמאפשרת מערכת ביטוח לעובד בדולר אחד בלבד.

למצגת של ד"ר איבון סאם >>

ד"ר איבון סאם. צילום: יח"צ

ד"ר איבון סאם. צילום: יח"צ

"לראות את העולם כתייר"

חתמה את הכנס שרון בלוך – מאמנת, סופרת ומרצה בתחום החינוך, ששיתפה כיצד קיבלה ממקום לא צפוי שיעור על גיוון והכלה, כאשר לפני 6 שנים לקחה תחת חסותה ילד אומנה סודני שנמצא נטוש בתוך בניין. הוא לא ראה מעבר לסביבה הזו, ולכן הגיע לביתה כסוג של תייר. נקודת המבט שלו איפשרה לה לחוות את העולם דרך העיניים שלו. בהקשר זה הציבה שאלה: מה היה קורה אם יכולנו לראות את חיינו כתיירים? היינו חיים בהווייה פחות שיפוטית, מסתכלים מעבר למטלות ולמשימות וחוקרים אופקים חדשים שיביאו את החדשנות לתוך הארגון שלנו.

למצגת של שרון >>

מנהיגות מדור ה-Y

לאחר כל הרצאה עלו לבמה צעירים בשנות העשרה שלהם, בוגרי עמותת LEAD – לאיתור והכשרת מנהיגות צעירה. הם שיתפו בצורה כנה ומרתקת את התהליך שהם עוברים במסגרת מסלול מנהיגות לשינויים חברתיים, בדגש על שילוב אוכלוסיות מגוונות בחברה. למשל בחור דתי שהקים קבוצת כדורגל רב-מגזרית לבנות בירושלים, נערה שנפגשה עם שי פירון כדי לקדם תהליכי שוויון בחינוך ובחורה ערביה שלקחה את השונות שלה כעוצמה למינוף כדי להביא הסתכלות מפרספקטיבה שונה על סיטואציות מאתגרות בהן נתקלה.

.

לוגו-עמותת ליד

ומה אתם חשבתם על הכנס? נשמח לשמוע את דעתכם בשאלון הבא >>

מאת |2018-03-05T11:46:09+03:0028 נובמבר , 2017 |